Jak rozwinie się rynek transportu drogowego w Europie?

Transport drogowy to jedna z tych gałęzi branży TSL, która stale rośnie w siłę. Potwierdzają to najnowsze analizy Transport Intelligence. Szacuje się, że w bieżącym roku rynek transportowy w Europie wzrośnie o niemal 5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Oznacza to, że rynek drogowy osiągnie wartość zbliżoną do poziomu 390 mld euro. W New Wave International Cargo dostrzegamy i reagujemy na potrzeby ciągle zmieniającego się rynku transportu drogowego nie tylko w Europie, ale i na świecie. Każdego dnia realizujemy transport drogowy w Polsce, jak i w innych krajach, na wielu kontynentach. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapraszam do lektury, która pozwoli zobrazować Państwu czynniki rozwoju transportu w Polsce i pozostałych krajach europejskich w najbliższych latach.

 

Rynek transportu drogowego wraca na dobre tory
Ewidentnie rynek transportowy w Europie poradził sobie z problemami, jakie postawiła przed nim pandemia koronawirusa. Eksperci z Transport Intelligence wskazują, że z końcem bieżącego roku wartość rynku transportu drogowego w Europie będzie o 6.3 proc. wyższa w porównaniu do okresu sprzed pandemii. Warto zwrócić uwagę na fakt, że najmniejszy wzrost mają odnotować największe rynki transportowe w Europie. Z kolei największe odbicie w porównaniu do 2019 roku, bo aż o 24.7 proc. szacuje się w Norwegii. Z kolei na Litwie rozwój rynku transportowego ma wzrosnąć o 20.8 proc., w Irlandii o 19,6 proc., a w Estonii o 18,9 proc. Jedno jest pewne, rynek transportu drogowego w Europie z pewnością wraca na dobre tory.

 

Współpracuj z NWIC
Dynamiczny wzrost rynku transportowego w 2021 roku spowodowany był olbrzymim zainteresowaniem konsumpcjonizmem w Europie zaraz po ustaniu pandemii koronawirusa. Obecnie zapotrzebowanie na transport drogowy na trasach międzynarodowych nadal jest ogromne. Jeśli wciąż poszukują Państwo zaufanego i doświadczonego przewoźnika zachęcamy do skorzystania z usług New Wave International Cargo.

Transport drogowy w NWIC to przede wszystkim kompleksowa obsługa wszystkich typów ładunków: chłodniczych, niebezpiecznych, standardowych, a także ponadgabarytowych. Dysponujemy własną, profesjonalną flotą, oferując całopojazdowy transport FTL lub częściowy transport LTL. Mają Państwo możliwość dystrybucji towarów, wykorzystując nie tylko transport drogowy w Europie, ale także na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych. Ponadto organizujemy przewozy zbiorcze z połączeniem do wybranych krajów europejskich. Z nami mają Państwo pełną kontrolę nad drogą, jaką przemierza przesyłka od punktu A do punktu B, dzięki profesjonalnemu monitoringowi.
Już teraz zapraszamy do kontaktu: road@nwic.pl

 

Polski rynek transportowy rośnie w siłę
Nie tylko rynek transportowy w Norwegii, na Litwie, czy w Irlandii zanotuje spory wzrost. Według analiz, rozwój transportu drogowego w Polsce oraz cały rynek transportowy jest w fazie ciągłego wzrostu i jako jeden z nielicznych, udźwignął trudny dla całej branży okres pandemii. W porównaniu do 2019 roku, piąty najbardziej dynamiczny wzrost, zaraz po Estonii ma zanotować właśnie rynek transportowy w Polsce. Szacuje się, że pod koniec bieżącego roku wzrośnie on o 18.6 proc. w porównaniu z okresem przed pandemią. Jak się okazuje, nawet sytuacja wojenna na Ukrainie nie zagrozi tendencji wzrostowej. Mimo ogarniętych wojną sąsiadów, polski rynek transportowy ma nieustannie rosnąć w siłę.

 

Co czeka rynek transportu drogowego w 2022 roku?
Szacowany wzrost rynku transportowego, w bieżącym roku, co prawda będzie relatywnie niższy. Przyczyni się do tego między innymi wojna na Ukrainie. Trwające zakłócenia łańcuchów dostaw spowodowane są również stale rosnącą inflacją, co z kolei przekłada się na ceny paliw i energii. Czynniki te znacząco wpłyną na wzrost wydatków w gospodarstwach domowych, a w konsekwencji na zmniejszoną konsumpcję. To z kolei przełoży się na mniejszy popyt na usługi transportowe.

Wartość transportu drogowego realizowanego na terenie krajów Unii Europejskiej ma wzrosnąć w bieżącym roku o 5,3 proc. w porównaniu do 2021 roku. Z kolei drogowy transport międzynarodowy powiększy się o około 2,8 proc. Przyrost ten wynika z bardziej dynamicznych podwyżek cen na trasach krajowych, spowodowanych problemami z mocami przewozowymi na rynku lokalnym. Komplikacje te wynikają z postanowień Pakietu Mobilności. Zdaniem ekspertów wprowadzone zmiany wpłyną na rynek transportowy w Europie dopiero z początkiem 2023 roku.

 

Jak będzie wyglądać przyszłość rynku transportowego?
Eksperci są zgodni co do tego, że transport międzynarodowy będzie rozwijał się znacznie szybciej niż krajowy. Wpłynie na to głównie, oczekiwany wyraźny wzrost wymiany handlowej pomiędzy państwami Unii Europejskiej. W latach 2021-2026 eksperci z Transport Intelligence spodziewają się, że wartość europejskiego rynku transportowego wzrośnie średniorocznie o 3 proc. W końcówce 2026 roku wartość rynku ma być wyższa o ok. 23 proc.

 

Transport międzynarodowy tylko z NWIC
Wychodzimy naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu transportem drogowym. Naszą specjalnością jest organizacja przewozu ładunków na trasach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Podejmujemy współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi przewoźnikami. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę spedytorów, którzy wycenią, określą i dopasują potrzeby i oczekiwania klienta, oferując transport drogowy na trasach międzynarodowych dobrany indywidualnie do charakteru przewozu. Już na etapie realizacji transportu świadczymy profesjonalną obsługę przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby jakość świadczonych przez nas usług była na najwyższym poziomie.

Współpracując z New Wave International Cargo, mają Państwo pewność, że dzięki bogatej, profesjonalnej flocie pojazdów własnych, transportowany ładunek dotrze na czas w wyznaczone miejsce. Zaufaj doświadczeniu, jesteśmy na rynku od 19 lat. Doskonale znamy potrzeby klientów, dlatego jesteśmy w stanie przedstawić gotowe, kompleksowe rozwiązania dla Państwa biznesu.
Zleć transport drogowy i postaw na NWIC!
Zapraszamy do kontaktu: road@nwic.pl
Bartłomiej Kociński
Road Transport Manager