Transport do Anglii i Irlandii tylko z NWIC

Jeśli szukasz bezpiecznego i terminowego transportu ładunku do Anglii bądź Irlandii, nawiąż współpracę z NWIC! Gwarantujemy pełną obsługę celną w eksporcie oraz imporcie Państwa ładunku. W ostatnim czasie transport do Anglii i Irlandii dla wielu firm transportowych stał się sporym wyzwaniem. O tym, z jakimi problemami borykają się obecnie oba kraje, a także, dlaczego warto skorzystać z usług NWIC do Anglii i Irlandii dowiedzą się Państwo z najnowszej publikacji.

 

Transport Anglia i Irlandia w obliczu utrudnień

Przewozy do Anglii i Irlandii ładunków z Polski Transport do Anglii i Irlandii od kilku miesięcy stały się dość problematyczne. Kłopoty rozpoczęły się mniej więcej na początku kwietnia. Wtedy w Anglii złagodzono przepisy dotyczące czasu jazdy i odpoczynku kierowców. Powodem tej decyzji był kryzys wywołany przez tymczasowe wstrzymanie rejsów między Calais a Dover – jednego z głównych operatorów promowych.

Pod koniec czerwca w Wielkiej Brytanii rozpoczął się strajk na kolei. Pracownicy protestowali w sprawie podwyższenia płac oraz zapewnienia bezpieczeństwa i dobrych warunków pracy. 24-godzinny strajk, w którym brało udział ponad 40 tysięcy związkowców, spowodował zatrzymanie funkcjonowania około połowy brytyjskiej sieci kolejowej. Spór pomiędzy związkiem kolejowym, morskim i transportowym (RMT), a Network Rail tylko 27 lipca spowodował zauważalne zakłócenia w przewozach towarowych i pasażerskich, zatrzymując około 80 procent usług. Niektóre obszary zostały całkowicie odcięte.

Transport do Anglii i Irlandii w ostatnim czasie był utrudniony także ze względu na falę upałów, z jaką borykały się oba kraje. Wprowadzone alerty spowodowały nie tylko opóźnienia w podróży. Wysokie temperatury przyczyniły się również do zamknięcia dróg i kolei, czego skutkiem były liczne opóźnienia w transporcie ładunków.

 

Wielka Brytania strajkuje

Największy wpływ na transport ładunków do Anglii i Irlandii zdaje się mieć strajk pracowników największego portu kontenerowego w Wielkiej Brytanii – Felixstowe. Jeśli nie uda się znaleźć porozumienia w sprawie wynagrodzenia dla pracowników, największy port w Wielkiej Brytanii przestanie funkcjonować. Zatrzymanie pracy portu spowoduje poważne problemy logistyczne dla morskiego, a także drogowego transportu towarowego wjeżdżającego do portu. Felixstowe może nie być jedynym portem w Wielkiej Brytanii, który stanie w obliczu akcji protestacyjnych. Pracownicy w Liverpoolu mają zostać poddani głosowaniu w ramach akcji protestacyjnej w sporze o płace i warunki.

 

Transport do UK {Anglii i Irlandii} z NWIC

W NWIC gwarantujemy Państwu bezpieczny i terminowy transport ładunków z Polski do Anglii i Irlandii. Pomimo występujących komplikacji, podejmujemy się realizacji zleceń na transport all inclusive. Gwarantujemy pełną obsługę celną w eksporcie oraz imporcie. Przewozy do Irlandii i Anglii ładunków są realizowane już od 1 palety. Ponadto transportujemy towary w temperaturze kontrolowanej lub bez temperatury kontrolowanej, indywidualnie dopasowując ofertę do indywidualnych wymagań Klienta.
Zapraszamy do kontaktu!
Napisz: uk@nwic.pl