Transport towarów do Wielkiej Brytanii w systemie door-to-door dla ładunków od 1 palety? Po „Brexicie” to wciąż możliwe

Wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej skomplikowało procedury transportu międzynarodowego z i do tej części Europy. Zmiany zasad importowych i eksportowych wprowadziły konieczność dopełnienia dodatkowych formalności przewozowych. Import oraz eksport do Wielkiej Brytanii stał się bardziej pracochłonny i kłopotliwy, dlatego wiele firm transportowych zrezygnowało z obsługi zleceń do tej części Europy. Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom klientów, dopracowaliśmy oferowane dotychczas usługi, aby usprawnić cały proces i uczynić go bezproblemowym.

Import i eksport do Wielkiej Brytanii po Brexicie wiąże się z nowymi regulacjami. Od 1 stycznia 2022 r. bez posiadania ważnego numeru GMR (wygenerowanego z systemu GVMS), żaden pojazd z ładunkiem nie może wjechać „do” lub wyjechać „z” brytyjskiego portu. Dotyczy to zarówno transportu eksportowego, jak i importowego. Klient, który chce zorganizować przewóz z Polski do Wielkiej Brytanii (PL-GB) lub na odwrót (GB-PL), zobowiązany jest dostarczyć firmie przewozowej m.in.: „packing list” (spis przewożonych towarów) oraz „invoice” (fakturę handlową, która potwierdza wartość towaru). Konieczne jest również udzielenie przez klienta upoważnienia agencji celnej do czynności związanych z obsługą celną ładunku. Zgłoszony załadunek musi przejść odprawę eksportową właśnie w urzędzie celnym, gdzie odbywa się sprawdzanie dokumentów oraz wartości i ilości towaru. Dodatkowe opłaty celne oraz nieznajomość przepisów, może być dla wielu osób sporym utrudnieniem. New Wave International Cargo posiadając własną agencję celną, dopełnia niezbędnych formalności, czyniąc transport do Wielkiej Brytanii łatwiejszym dla klienta.

Sprawny przewóz wymaga znajomości procesu, odpowiedniego doświadczenia i stosowania nowych rozwiązań. NWIC ułatwia swym klientom przejście tej wieloetapowej ścieżki, dzięki czemu nie są obciążeni załatwianiem wszystkiego we własnym zakresie. Klient nie musi na przykład szukać agencji celnej samodzielnie oraz pilnować spełnienia wymogów w odpowiednim czasie. Pomagamy wygenerować numer GMR, a po otrzymaniu upoważnienia od klienta możemy również zorganizować odprawę importową w porcie, świadcząc usługę „door-to-door”. Wiemy, jak przyspieszyć odprawę celną, kiedy uiścić opłaty, jak wypełnić dokumenty i uniknąć niepotrzebnych kosztów – zajmujemy się kompleksowo całością zlecenia. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi przepisami, ponieważ zlecenia do Wielkiej Brytanii realizujemy regularnie. Mamy doświadczenie w przewożeniu towarów ponadgabarytowych i ADR (niebezpiecznych), artykułów żywnościowych i chemii gospodarczej, elektroniki oraz mienia przesiedleńczego (przeprowadzki).

NWIC realizuje zlecenia na trasie GB-PL oraz PL-GB. Transport ten, co ważne, posiada zupełnie różne procedury eksportu i importu towarów, a to skutkuje tym, że wymagane są inne dokumenty. Posiadając własną agencję celną i śledząc zmiany w regulacjach, możemy zaoferować naszym klientom bezproblemową usługę. Trzymamy rękę na „transportowym” pulsie, aby zlecenie przebiegło sprawnie, bezpiecznie i na czas. Po „Brexicie” z NWIC to wciąż możliwe!