Recepcja +48 22 266 84 63 / Dział Sprzedaży +48 22 349 92 98

office@nwic.pl

Recepcja +48 22 266 84 63
Dział Sprzedaży +48 22 349 92 98

Transport morski

New Wave International Cargo realizuje transport morski między najważniejszymi portami na świecie. Mamy jedną z najważniejszych licencji w transporcie Morskim – NVOCC wydawaną przez Federal Maritime Commission. Niezależnie czy masz do przesłania niewielki morski ładunek, składający się z kilku paczek czy interesuje Cię spedycja kontenerowa, możesz liczyć na naszą pomoc – zorganizujemy odpowiedni fracht morski.

Kontener morski znalazł szerokie zastosowanie w transportach morskim oraz intermodalnym. Najczęściej wykorzystuje się go do przewozów towarów drobnicowych drogą morską, ale dzięki niemu można też przerzucić gabarytowy ładunek bez przeładunków, nawet gdy trasa przewozu wymaga zmiany rodzaju transportu (np. z samochodu ciężarowego na wagon kolejowy). Spedycja kontenerów morskich wymaga znajomości wielu przepisów – te najważniejsze wynikają z Międzynarodowej Konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu. W większości przypadków transport kontenerowy morski musi mieć zweryfikowaną masę brutto (VGM). Należy też zadbać o dopełnienie formalności – przygotowania odpowiednich dokumentów przewozowych, bez których kontener nie zostanie załadowany na statek. Konieczne jest, aby morski ładunek był równomierne rozmieszczony, szczelnie zapakowany i zabezpieczony. Spedycje kontenerowe muszą posiadać ważne tabliczki uznania wystawiane przez dyrektorów urzędów morskich, które potwierdzają spełnienie rygorystycznych wymogów. Transport morski kontenery chłodnicze/izotermiczne wykorzystuje wtedy, gdy przewożone są artykuły spożywcze, np. produkty mleczne, owoce, warzywa, ryby, nasiona. Spedycja morska to także transport ropy naftowej, węgla, nawozów, sprzętów AGD, maszyn, ciężkich ładunków ponadgabarytowych. Zastosowanie kontenerów morskich w transporcie jest szerokie, ale każdy rodzaj ładunku musi zostać odpowiednio przygotowany. Bez znajomości obowiązujących przepisów i doświadczenia nie jest to możliwe.

Jeśli więc potrzebna jest Państwu spedycja towarów i transport kontenerów drogą morską, to zachęcamy do
kontaktu.

kontenerowiec

Bogate doświadczenie

Współpraca z armatorami, operatorami oraz agentami morskimi w Europie i na całym świecie pozwala nam zagwarantować naszym klientom wysoką jakość usług, kompleksowe frachty, transport morski kontenerowy oraz spedycje morskie.
Mamy doświadczenie jeżeli chodzi o morski transport do większości najważniejszych portów na świecie, w szczególności specjalizujemy się w transporcie morskim do Stanów Zjednoczonych. O naszej rzetelności oraz profesjonalizmie świadczy licencja NVOCC.

Kontenery

Ładunki morskie często, poza ładunkami masowymi, są transportowane w kontenerach. Istnieje wiele rodzajów kontenerów, a ich charakterystyka zależy od ich rozmiaru, konstrukcji i przeznaczenia oraz właściciela (armatora).

 • „20DV” / „20GP”, czyli kontener 20-stopowy standardowy. Długość 20 stóp, co w metrycznym systemie miar wynosi około 6,1 metra.
 • „40DV” / „40GP”, czyli kontener 40-stopowy standardowy. Długości 40 stóp, co w metrycznym systemie miar wynosi około 12,2
 • „40HC” to skrót od “40-foot High Cube” – czyli kontener o długości 40 stóp (około 12,2 metra) i wysokość 9,6 stóp (2,9 metra).

Inny podział kontenerów to:

 • Uniwersalne (ST)
 • Refeer (REEF)- kontenery do transportu ładunków wymagających stałej temperatury.
 • Open top (OT) – kontenery z otwartym dachem (wykorzystywane do towarów które nie mieszczą się w standardowych kontenerach lub wymagają załadunku z góry).
 • Flat Rack – kontenery z otwartym dachem i bokami (do przewozu ładunków, których wymiary uniemożliwiają wykorzystanie kontenerów uniwersalnych i open topów)
 • I inne kontenery specjalistyczne dopuszczone do transportu morskiego.

Każdy z tych rodzajów kontenerów ma swoje unikalne cechy i jest dostosowany do konkretnych zastosowań i potrzeb transportowych.

sea-pic

Transport kontenerów morskich realizujemy od wielu lat, a transport morski do USA to jeden z naszych najczęstszych kierunków. Możemy pochwalić się dużym doświadczeniem, które pomaga nam przy każdym, nowym zleceniu. Wiemy, jak zaplanować cały transport, kontenery dobieramy zawsze do rodzaju i parametrów załadunku, umiemy przygotować i zabezpieczyć towar, znamy międzynarodowe przepisy. Bezpieczeństwo i rzetelność są dla nas standardem, a spedycja z wykorzystaniem kontenerów morskich wymaga dużej uważności i świadomości. Źle spakowany ładunek nie zostanie przeniesiony na statek, a nieszczelny kontener morski to transport wysokiego ryzyka – zagraża środowisku naturalnemu, a jego utrata niesie ze sobą poważne konsekwencje. Kontenery do USA z Europy muszą pokonać długą (czasem wielotygodniową) drogę, a taki nieodpowiednio zabezpieczony towar może uleć zniszczeniu, zepsuciu i narazić na dotkliwe koszty. Spedycja kontenery wykorzystuje różnego typu np.: DV, HC, Reefer, Open Top, Flat Rack – różnią się wymiarami i ładownością. Maksymalna dopuszczalna waga wynika z przepisów danego kraju, więc w tym obszarze również trzeba mieć zawsze aktualną wiedzę. Kontenery w transporcie morskim są niezastąpionym elementem, a my wiemy, jak je wykorzystywać.

Realizujemy każdy transport: morski, drogowy, lotniczy, kolejowy. Dzięki temu jesteśmy w stanie tak połączyć usługi, aby dostarczyć towar wprost do klienta. Transport drobnicy i transport morski kontenerów to nasza specjalność. Ponieważ zatrudniamy specjalistów, możemy szybko zorganizować transport kontenera w dowolne miejsce na świecie. Jeżeli zależy Państwu na wysokim poziomie obsługi w zakresie transportu morskiego oraz szeroko pojętym wsparciu biznesowym, zapraszamy do kontaktu. Każdemu Klientowi zapewniamy profesjonalne doradztwo spedycyjne, a także stały monitoring dostaw.

Spedycja kontenery morskie wykorzystuje wykonane ze stali, z solidną oraz wytrzymałą konstrukcją (np. ze wzmocnioną podłogą i ściankami). Muszą mieć również wodoszczelne drzwi, a dla łatwiejszego załadunku – elementy ruchome (np. otwierany dach). Kluczowe znaczenie dla bezproblemowej realizacji zlecenia ma to, jaki wybierzemy kontener. Transport trzeba odpowiednio zaplanować z uwzględnieniem rodzaju towaru, jego wielkości, wagi, specyfikacji. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu gwarantuje bezpieczeństwo, bo wiemy, jaki użyć kontener. Transport morski wymaga zachowania szczególnej ostrożności oraz posiadania branżowej (aktualnej) wiedzy.

Spedycja z wykorzystaniem kontenerów morskich to obszar naszej specjalizacji. Niezależnie czy jest to zlecenie na terenie Europy, Ameryki Północnej czy Południowej albo takie wymagające dłuższych przygotowań, zawsze z zaangażowaniem podchodzimy do swoich obowiązków. Podpowiemy, jaki wybrać kontener morski, a transport zostanie zaplanowany z dbałością o szczegóły na każdym jego etapie. Zajmiemy się formalnościami, wyjaśnimy wszystkie kwestie rodzące wątpliwości, a przy bardziej nietypowych zleceniach zdobędziemy potrzebne informacje. Umiemy sobie poradzić w sytuacjach kryzysowych i na bieżąco monitorujemy wysłane w podróż kontenery. Transport morski organizujemy dla naszych klientów bezproblemowo!

Skontaktuj się z nami!

Wyślij nam swoje zapytanie za pomocą formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 22 349 92 98 albo mailowo sea@nwic.pl

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  DZIAŁ MORSKI
  Telefon: +48 22 349 92 98
  E-mail: sea@nwic.pl

  DZIAŁ DROGOWY
  Telefon: +48 22 349 92 98
  E-mail: road@nwic.pl

  DZIAŁ LOTNICZY
  Telefon: +48 22 349 92 98
  E-mail: air@nwic.pl

  DZIAŁ PONADGABARYTOWY
  Telefon: +48 22 349 93 18
  E-mail: oversized@nwic.pl

  DZIAŁ INTERMODALNY
  Telefon: +48 22 349 92 98
  E-mail: intermodal@nwic.pl

  AGENCJA CELNA
  Telefon: +48 22 266 84 63 wewn. 126
  E-mail: celny@nwic.pl

  MAGAZYNY
  Telefon: +48 22 349 92 98
  E-mail: warehouse@nwic.pl

  USŁUGI